Ciężki mecz, wygrany mecz – relacja ze spotkania z SMS-em II Płock

Po ciężkim boju zawodniczki Sambora Tczew pokonały SMS II ZPPR Płock 28:25. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyła obrotowa, Agnieszka Siekańska (6 trafień), w szeregach ekipy z Płocka brylowała Julia Dworniczuk (9 goli).

Na początku pierwszej części gry dominowały Samborzanki, które w 6. minucie prowadziły już 5:1. Następnie obserwowaliśmy zdecydowaną kontrolę wyniku przez Sambora. Końcówka należała jednak do płocczanek, które zdołały doprowadzić do rezultatu remisowego 14:14. Takim tez wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Od razu po wznowieniu gry, bramkę dla Sambora zdobyła Ola Rędzińska i wyprowadziła naszą drużynę na prowadzenie, którego Samborzanki nie oddały już do końca, osiągając mniejszą lub większą przewagę bramkową. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:25. W oczy mogła rzucać się jednak nieskuteczność w naszych szeregach. Jest to zdecydowanie aspekt do poprawy, w sobotę gramy kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe z… SMS ZPRP I Płock. Trzymajcie kciuki!