Łomża pokonana – szóste zwycięstwo z rzedu

Samborzanki były faworytkami w meczu z drużyną z Podlasia i nie zawiodły. Pokonały Dwójkę Łomża 33:25, odnosząc przy tym kolejne, bo już szóste zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie gości, do bramki Anety Skoniecznej trafiła Martyna Matysek. Odpowiedź Samborzanek była jednak mocna, w szóstej minucie prowadziły już 4:1. Później kolejne trafienia dla łomżanek zaliczyła wyżej wspomniana Matysek. W 15. minucie, po czterech zaś trafieniach z rzędu, przewaga gospodyń wzrosła do siedmiu trafień (11:4). Następnie dla Dwójki bramki rzucały kolejno Rejka,  Konert oraz Wołczyk. Poskutkowało to prośbą o czas trenera Samborzanek, Adriana Kondraciuka. Do końca pierwszej części gry jej przebieg był już wyrównany i do przerwy prowadzenie Sambora wynosiło 16:12.

Nasze zawodniczki po przerwie w dalszym ciągu kontrolowały wydarzenia na boisko, nie pozwalając rywalkom na większą serię rzuconych bramek. Kibice mogli być pod wrażeniem, kiedy we fragmencie od 33. do 42. minuty Sambor rzucił 8 bramek, tracąc tylko jedną. W tym czasie bardzo dobrze funkcjonował szybki kontratak w wykonaniu tczewianek. Dobre podania posyłała także bramkarka, Julia Zwolak, która zaliczyła również kilka dobrych interwencji. Szansę dostały także juniorki, spośród których najlepiej pokazała się Klaudia Gierszewska, która 2 razy trafiła do łomżyńskiej bramki po ładnych dla oka akcjach.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:25. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zaliczyła skrzydłowa, Aleksandra Juć, która potwierdziła tym samym swoją równą, dobrą w tym sezonie formę, po raz kolejny notując pokaźną zdobycz bramkową. Dla Dwójki najwięcej bramek rzuciły Martyna Matysek (6) oraz Michalina Gryczewska (5).

Sambor: Skonieczna, Zwolak – Juć 8, Krajewska 5, Duszyńska 5, Orzłowska 3, Siekańska 3, Puckowska 3, Gierszewska 2, Neitsch 1, Rędzińska 1, Solińska 1, Trawczyńska 1, Borkenhagen, Hawryszko

Dwójka: Nowicka, K. Gryczewska – Matysek 6, M. Gryczewska 5, Klej 4, Wołczyk 4, Rejka 3, Konert 3, Kruczkow, Pisiak, Okroy, Serowik

fot. Ireneusz Makiła

666total visits,2visits today

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *