Pewne zwycięstwo w hicie – relacja z meczu z MKS PR Urbis Gniezno

Zawodniczki Sambora Tczew pokonały MKS PR Urbis Gniezno 26:22 w hitowym meczu 13. kolejki grupy A I ligi. Po tym zwycięstwie nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie SMS-owi ZPRP I Płock, który nie posiada jednak prawa awansu do Superligi.

Przez pierwsze kilka minut spotkanie było wyrównane, na trafienia Samborzanek w szeregach Gniezna odpowiadała Jagoda Linkowska. Jednakże kiedy w 8. minucie Aleksandra Juć wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do samego końca. Reszta pierwszej części gry przebiegała pod dyktando tczewianek, które utrzymywały minimum 2-bramkowe prowadzenie. Wartym wspomnienia momentem była piękna “wkrętka” Oli Rędzińskiej po odejściu na skrzydło.

Druga połowa zaczęła się od mocnego, lecz niezbyt pozytywnego akcentu. Przy rzucie karnym wykonywanym przez Jagodę Linkowską, dosłownie znokautowana została nasza bramkarka, Aneta Skonieczna, która została trafiona mocno w czoło. Zawodniczka z Gniezna ukarana została czerwoną kartką. Wartym odnotowania jest fakt, że chwilę później Aneta wróciła do bramki. Co najważniejsze, w drugiej połowie wręcz zamurowała bramkę, broniąc wiele rzutów zawodniczek MKS-u PR Gniezno.

Po kontrolowaniu wyniku przez całą drugą połowę mecz zakończył się wynikiem 26:22. Najwięcej bramek dla Sambora zdobyła Ola Juć (6 trafień). W szeregach gnieźnieńskich najskuteczniejsze były Monika Łęgowska oraz Jagoda Linkowska (po 4 bramki). Po meczu trener Adrian Kondraciuk w wywiadzie dla Telewizji Tetka podkreślił znaczenie znakomitej gry w obronie naszego zespołu.

W drodze po upragniony cel mecz z Gnieznem był ważnym krokiem, lecz wydaje się to być początek decydującej walki. Już w najbliższej kolejce Samborzanki jadą do Poznania, gdzie będzie bardzo ciężko wywieźć 3 punkty, ponieważ miejscowa ekipa w tym sezonie jest niepokonana na własnym parkiecie. Ale każda passa kiedyś dobiega końca…

Sambor: Skonieczna, Zwolak – Juć 6, Neitsch 5, Orzłowska 4, Duszyńska 4, Krajewska 2, Rędzińska 2, Siekańska 1, Śliwińska, Puckowska 1, Gierszewska, Trawczyńska, Solińska, Sasinowska