Podsumowanie Turnieju o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu – Triumf Koszalina!

Tegoroczny Turniej o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie wygrała drużyna Piłki Ręcznej Koszalin. Już teraz mamy nadzieję, że w przyszłym roku zorganizujemy kolejną edycję, z jeszcze większym rozmachem i z jeszcze lepszą obsadą.

Samborzanki zakończyły ten turniej na ostatnim, piątym miejscu. Postawę naszych zawodniczek można określić jako obiecującą przed startem ligowego sezonu. Wyjątkiem może być tylko przegrana z UKS-em PCM Kościerzyna. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy, co obrazować może wygrana z mocną ekipą MTS-u Żory oraz dobre momenty w starciach z Koszalinem oraz Elblągiem. Spotkanie trzeciej i czwartej drużyny ubiegłego sezonu PGNiG Superligi przebiegło pod dyktando brązowych medalistek z Koszalina. Cieszy również fakt, iż tczewscy kibice mieli możliwość oglądania meczu na wysokim poziomie w tczewskiej hali.

Po zakończonych zmaganiach wybrane zostały najlepsze zawodniczki (MVP) w każdym z zespołów. Nagrody wręczali m.in. Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Tomasz Tobiański, a także Wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak. Wartym podkreślenia jest fakt, że najlepszą zawodniczką w szeregach drużyny z Kościerzyny została Agnieszka Kordunowska-Lupa, występująca w Samborze w latach 2013-2015, zaś pierwsze skrzypce w naszej drużynie grała Izabela Świerżewska, nowa zawodniczka, po której postawie widać, że będzie ona mocnym punktem Sambora w nadchodzącym sezonie ligowym!

MVP Piłka Ręczna Koszalin: Paula Mazurek
MVP EKS Start Elbląg: Milica Rancic
MVP MTS Żory: Agnieszka Benducka
MVP UKS PCM Kościerzyna: Agnieszka Kordunowska-Lupa
MVP SPR Sambor Tczew: Izabela Świerżewska

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Piłka Ręczna Koszalin
2. EKS Start Elbląg
3. MTS Żory
4. UKS PCM Kościerzyna
5. SPR Sambor Tczew

Wyniki spotkań:

Piłka Ręczna Koszalin – UKS PCM Kościerzyna 35:17
SPR Sambor Tczew – EKS Start Elbląg 18:30
Piłka Ręczna Koszalin – MTS Żory 30:26
EKS Start Elbląg – UKS PCM Kościerzyna 38:31
SPR Sambor Tczew – MTS Żory 30:29

EKS Start Elbląg – MTS Żory 35:21
SPR Sambor Tczew – UKS PCM Kościerzyna 20:29
Piłka Ręczna Koszalin – EKS Start Elbląg 25:19
UKS PCM Kościerzyna – MTS Żory 26:38
SPR Sambor Tczew – Piłka Ręczna Koszalin 23:35

W tym miejscu chcielibyśmy także złożyć szczególnie podziękowania za pomoc w organizacji turnieju – Powiatowemu Centrum Sportu, Gminie Tczew Restauracji Camargo oraz firmie KaeF Reklamy!