Zapraszamy na Derby Pomorza! Tczew vs Kościerzyna

Już w sobotę 16. listopada o 16:00 odbędzie się pierwsze po kilku latach ligowe spotkanie derbowe, w którym to Samborzanki podejmą KS Kościerzyna. Kibiców zawsze elektryzowały spotkania “Kaszubkami”, z którymi spotkania zawsze przebiegały pod znakiem ogromnych emocji.

Drużyna Dariusza Męczykowskiego nie spełniła wymogów licencyjnych zawodowej PGNiG Superligi i po czterech latach ponownie zawitała na I-ligowe parkiety. W składzie kościerzynianek pozostały liderki drużyny, którymi można nazwać Justynę Belter oraz Agnieszkę Kordunowską-Lupę. Te nazwiska są znane w Tczewie, gdyż obydwie reprezentowały Sambora w poprzednich latach.

W ostatniej kolejce Kościerzyna uległa Varsovii Warszawa 28:36. Samborzanki również w swoim ostatnim spotkaniu, jednakże po zaciętym do ostatnich sekund boju, uległy stołecznej ekipie. Miejmy tylko nadzieję, że, owszem, po emocjonującym dla kibiców boju, ale to tym razem nasze dziewczyny będą cieszyły się ze zwycięstwa w prestiżowym i ważnym dla dalszego układu tabeli meczu.

16. listopada, godzina 16:00, hala Powiatowego Centrum Sportu przy ul. Królowej Marysieńki 10! Zapraszamy i prosimy o gorący doping!