Samborowa niedziela – zapowiedź meczu z Lublinem

Tym razem w niedzielę, dokładnie 24. listopada o godzinie 14:00, Samborzanki rozegrają kolejne spotkanie na parkiecie hali Powiatowego Centrum Sportu przy ul. Królowej Marysieńki 10. Rywalem będzie drużyna MKS-u AZS UMCS Lublin.

Pierwotnie ten mecz z pierwszej rundzie rozgrywek miał odbyć się w w środku tygodnia i na dodatek – w Lublinie, lecz mecz został przełożony oraz nastąpiła zmiana gospodarzy w celu rozegrania spotkania w weekend. Lubelskie “Akademiczki” od lat wojują na parkietach pierwszoligowych, będąc bezpośrednim zapleczem Mistrzyń Polski z MKS-u Perły. W tym sezonie ekipa prowadzona przez Patryka Maliszewskiego nie spisuje się jednak zbyt dobrze, w siedmiu meczach wygrywając jedynie dwa razy. Najskuteczniejszymi zawodniczkami lubelskie drużyny są Magdalena Markowicz oraz Katarzyna Suszek – obydwie 28-krotnie celnie rzucały do bramki rywalek. Ciekawą sprawą jest fakt, że dzień wcześniej, w sobotę o 14:30 rozegrają mecz, również wyjazdowy, z MTS-em Kwidzyn.

Samborzanki są po ważnym zwycięstwie w meczu derbowym z Kościerzyną, w którym błysnęła przede wszystkim Magda Krajewska. Rozgrywająca Sambora rzuciła aż 10 bramek. Ogólnie gra tczewianek wyglądała bardzo dobrze, co zaowocowało pokaźną zdobyczą bramkową przeciw mocnemu rywalowi.

W starciu z lubelskimi “Akademiczkami” liczymy na kolejne, okazałe zwycięstwo, a szczególnie pomocne w tym będzie wasze, tradycyjne wsparcie z trybun tczewskiej hali! #RazemMożemyWięcej