Ostatni akcent Samborzanek w tym roku – zapowiedź meczu z Jutrzenką

W sobotę 14. grudnia o godzinie 16:00 w hali PCS przy ul. Królowej Marysieńki 10 zawodniczki Sambora Tczew podejmą drużynę Jutrzenki Płock. Będzie to ostatnie tegoroczne spotkanie Samborzanek w rozgrywkach 1. ligi.

W środę 11. grudnia tczewianki podtrzymały dobrą passę, wysoko pokonując na wyjeździe AZS AWF Warszawa (38:27). Cieszy postawa szczególnie w ataku, gdzie nasze zawodniczki utrzymywały wysoką skuteczność rzutową. Po raz kolejny to Katarzyna Zduniak została najlepszą strzelczynią, rzucając w tym meczu 6 bramek. Kolejny dobry występ zaliczyła Julia Kiwatrowska, 17-letnia, niedawna debiutantka, trzy razy pokonując bramkarkę z Warszawy. Bramki dla Sambora zdobywało aż 12 z 15 zawodniczek, a należy też pamiętać, że dwie są bramkarkami.

Jutrzenka Płock jest obecnie po dwóch z rzędu ligowych porażkach – z SMS-em oraz z Varsovią. Wcześniej jednak płocczanki zaliczyły imponującą serię 8. zwycięstw z rzędu. Najlepszą strzelczynią tej drużyny jest Agnieszka Jałoszewska, obecnie znajdująca się na 5. miejscu w klasyfikacji strzelczyń. Jest to zawodniczka ze sporym bagażem doświadczeń z parkietów Superligi. Przed obecnym sezonem do swojego macierzystego klubu wróciła była już Samborzanka, Ola Rędzińska, dla której rozgrywki 2018/19, spędzone w Tczewie, były jedynymi w karierze spędzonymi poza rodzinnym Płockiem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do gorącego dopingu dla Samborzanek! #RazemMożemyWięcej