Guantanamera, Tczew miastem lidera! – relacja z meczu z Varsovią

W sobotę 29 lutego w Warszawie Samborzanki rozegrały najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Spotkanie to miało wielka wagę, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że mecz ten będzie kluczowy w kwestii końcowego układu tabeli. Grając na niezdobytym do tej pory terenie, a także mają w pamięci pierwsze minimalnie przegranie spotkanie w Tczewie, nasze zawodniczki podołały wyzwaniu i wygrały w stolicy 27:22.

Początek meczu nie był jednak zbyt obiecujący, gdyż to Varsovia zaczęła od prowadzenia 2:0, a pierwszą bramkę dla Sambora zdobyła Agata Skowrońska dopiero w… 10 minucie. Do głosu nasze zawodniczki zaczęły dochodzić w drugim kwadransie gry. W 19 minucie czerwoną kartkę, wskutek trzeciej kary 2-minutowej, otrzymała Sylwia Neitsch. Decyzja ta wywołała kontrowersje na ławce naszej drużyny, jak również wśród kilkunastoosobowej grupy kibiców Sambora, która zjawiła się tego dnia w Warszawie i głośno dopingowała tczewski zespół. Nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu nawet 4-bramkowej przewagi i kontrolowaniu wyniku do końca pierwszej połowy i do szatni Samborzanki schodziły, prowadząc 11:9.

Drugą część gry można określić hasłem “Magda Krajewska show”, gdyż nasza rozgrywająca zdobyła w niej aż 10 bramek, prezentując stuprocentową skuteczność z rzutów karnych oraz swoją specjalność, czyli efektowne rzuty “z biodra”. Końcowy licznik bramek “Marchewy” zatrzymał się na aż 15 trafieniach. Warto wyróżnić także znakomitą grę w obronie całej drużyny, a także postawę bramkarek. Marta Wiercioch popisała się ponownie kilkoma znakomitymi interwencjami, broniąc m.in. rzut karny. Druga z naszym bramkarek, Julia Zwolak, także miała swój wkład w końcowy wynik. W końcówce drugiej połowy Samborzanki osiągnęły nawet 6-bramkową przewagę, ostatecznie wygrywając 27:22. Radość po meczu była ogromna, ale nie ma co się dziwić, bo w końcu Sambor zasiadł na fotelu lidera, na którym, miejmy nadzieję, utrzyma się do końca sezonu!

Varsovia – 22: Krupa, Klarkowska – Leśniak 4, Zub 4, Gerej 4, Puckowska 3, Granicka 2, Brzyk 2, Koc 2, Jarosiewicz 1, Janik, Lasek, Zabielny, Janicka

Sambor – 27: Wiercioch, Zwolak – Krajewska 15, Siekańska 3, Juć 2, Neitsch 2, Skowrońska 2, Błaszkowska 1, Świerżewska 1, Zduniak 1, Śliwińska, Brzoza, Duszyńska, Kiwatrowska, Solińska