SPR Sambor Tczew przed sezonem 2020/2021 – Przygotowania ruszyły!

Zawodniczki Sambora Tczew są już po pierwszym tygodniu treningów przed pierwszoligowym sezonem 2020/2021. Przygotowania ruszyły pełną parą, już niedługo pierwsze mecze kontrole, w tym także turniej w Tczewie. Szczegóły poniżej.

Kibice zapewne są ciekawi, jak spisze się drużyna w nadchodzących rozgrywkach. Jedynymi zawodniczkami, których, póki co, nie zobaczymy na parkiecie, są Aneta Szczuka oraz Marta Śliwińska. Aneta być może wróci do gry w drugiej części sezonu, zaś w miejsce “Śliwki” do drużyny dołączy jedna ze zdolniejszych juniorek MKS-u Sambor, Wiktoria Nobis. Nowymi zawodniczkami są także Wiktoria Trzepałka, która po raz pierwszy w karierze opuszcza rodzimy MKS Karczew, oraz Daria Cieślak, która jest wychowanką płockiej Jutrzenki, a ostatnie 4 lata uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, w barwach której występowała na pierwszoligowych parkietach i odgrywała znaczącą rolę w drużynie. – Tak zwana młoda krew która na pewno nakręci jeszcze bardziej inne dziewczyny do większej pracy i zdrowej rywalizacji. – powiedział o nowych nabytkach trener Sambora, Adrian Kondraciuk.

Jak zwykle na początku przygotowań, sztab szkoleniowy Sambora postawił na przygotowanie fizyczne. – Z niecierpliwością czekałem na pierwszy trening, żeby zobaczyć cała drużynę jak wygląda po tej długiej przerwie. W pierwszym tygodniu skupiliśmy się w dużej mierze na bieganiu i kontakcie z piłka, ponieważ tego najbardziej brakowało. Dziewczyny odrobiły prace domowa i naprawdę jestem miłe zaskoczony. Widać duże zaangażowanie, głód hali, gry, kontaktu z piłka. – tak trener podsumował pierwszy tydzień treningów. Co czeka Samborzanki w kolejnym etapie przygotowań? Przede wszystkim, w dniach 5 i 6 września, w Tczewie odbędzie się Turniej o Puchar Starosty Tczewskiego. Na chwilę obecną udział w nim wezmą Korona Kielce, SMS Płock oraz SPR Gdynia. Być może do turniejowej obsady dołączy jeszcze jedna drużyna. Szczegóły już wkrótce.

Co do perspektyw na zbliżający się sezon, wypowiedział się trener Kondraciuk: – Co do celów – w tym sezonie chciałbym, aby każda dziewczyna maksymalnie wykorzystała czas spędzony na boisku i była z siebie zadowolona. Aby nie było długiego wchodzenia w mecz, tak, jak w zeszłym sezonie, tylko aby dziewczyny od pierwszej minuty od razu pokazywały, na co je stać. I jak to się mówi – do trzech razy sztuka, czyli w tym sezonie po raz kolejny wygrać ligę i w końcu awansować poziom wyżej. Inauguracja sezonu ligowego nastąpi 26 września w Tczewie, wtedy do Grodu Sambora przyjedzie ekipa MKS PR Urbis Gniezno. Pamiętamy mecze z zawodniczkami z pierwszej stolicy Polski rozegrane dwa sezony temu. W obydwóch spotkaniach kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Właśnie, kibice… Na chwilę obecną, zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, na spotkaniach Samborzanek wypełniamy halę w 50%, co stanowi około 200 miejsc obiektu Powiatowego Centrum Sportu przy ul. Królowej Marysieńki 10. Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli wypełniać halę do ostatniego miejsca, bez żadnych ograniczeń. Do zobaczenia na meczach!