Podsumowanie Turnieju o Puchar Starosty Tczewskiego – SMS zwycięski, Samborzanki drugie

W miniony weekend, w dniach 5-6 września, kibice mieli okazję oglądać pierwsze handballowe zmagania przed sezonem 2020/2021. Był to Turniej o Puchar Starosty Tczewskiego. Wygrała go drużyna SMS I Płock, która w ostatnim meczu zmagań w bezpośrednim starciu o zwycięstwo pokonała naszą drużynę.

Oprócz wyżej wymienionych drużyn, wystąpiły jeszcze Korona Handball Kielce, SPR Gdynia oraz drugi zespół płockiego SMS-u. Najbardziej emocjonujące było ostatnie spotkanie, które, wskutek wcześniejszych wyników, okazało się być meczem o 1 miejsce w turnieju. Na początku SMS skrupulatnie budował przewagę, na przerwę schodził z przewagą 5 trafień, a w drugich 30 minutach powiększył ją do 7 bramek różnicy. Wtedy kapitalny zryw zaliczyły zawodniczki Sambora. Wystarczył on jednak tylko do zmniejszenia straty do jednej bramki. Ostatecznie zawodniczki z Płocka wygrały 28:24 i to one mogły odebrać nagrodę za zwycięstwo w Turnieju o Puchar Starosty Tczewskiego.

Puchary za zajęte miejsca oraz statuetki dla wyróżnionych zawodniczek z każdej drużyny wręczali Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Pan Tomasz Tobiański oraz zasłużony działacz tczewskiej piłki ręcznej, Pan Jacek Wiśniewski.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. SMS I Płock
2. SPR Sambor Tczew
3. Korona Handball Kielce
4. SPR Gdynia
5. SMS II Płock

Wyróżnienia dla zawodniczek:
SMS I Płock – Karolina Jureńczyk
SPR Sambor Tczew – Julia Zwolak
Korona Handball Kielce – Małgorzata Hibner
SPR Gdynia – Nikola Głębocka
SMS II Płock – Laura Zdziebłowska

Odnośnie postawy Samborzanek – z całą pewnością można znaleźć dużo pozytywów. Szybkie kontry, dobra współpraca z obrotowymi czy skrzydłowymi, a także postawa bramkarek – obydwie wybroniły dużo rzutów, a Julia Zwolak po turnieju została wyróżniona statuetką dla najlepszej spośród Samborzanek. Po raz pierwszy w barwach seniorskiej drużyny kibice mieli okazję zobaczyć Wiktorię Nobis – obrotową, która jest wychowanką Sambora. W czterech meczach turniejowych rzuciła 11 bramek, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na praktycznie jej pierwsze przetarcie z seniorską piłką ręczną. Generalnie, wszystkie zawodniczki dołożyły “coś od siebie” do rezultatu. Wiele dobrego można było także zauważyć nawet w przegranym spotkaniu z SMS-em, który, wydaje się, że ponownie będzie bardzo mocną ekipą, posiadającą przecież w składzie wiele reprezentantek Polski juniorek, spośród których zapewne niejedna w przyszłości trafi do seniorskiej kadry narodowej.

Ciekawostką jest fakt bezpośredniej, siostrzanej rywalizacji na parkiecie  w ostatnim meczu. Nasza Iza Świerżewska stawała w szranki ze swoją siostrą Justyną.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie, pierwszy mecz ligowy – już 26 września w Tczewie o 16:00 podejmiemy MKS PR Urbis Gniezno. Poprzednie mecze z gnieźniankami były bardzo emocjonujące, miejmy nadzieję, że nie zabraknie ich i tym razem.

Poniżej udostępniamy wyniki wszystkich meczów wraz z rozpisanymi bramkami.

>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<