Wystarczy tego czekania – Samborzanki wracają do gry!

Wskutek przerwy spowodowanej pandemią, mieliśmy niemal 7-miesięczną przerwę od rozgrywek ligowych. Już w sobotę 26 września o 16:00 zawodniczki Sambora Tczew podejmą na własnym parkiecie drużynę MKS-u PR Urbis Gniezno.

Samborzanki przed sezonem 2020/2021, nie licząc zawodniczek na urlopach macierzyńskich (Aneta Szczuka oraz Marta Śliwińska), nie doznały żadnych innych osłabień. Doszły za to dwie nowe zawodniczki, które w poprzednich rozgrywkach były znaczącymi postaciami w swoich drużynach. Są to Wiktoria Trzepałka, poprzednio grająca w MKS-ie Karczew oraz Daria Cieślak, która ukończyła płocką Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Do drużyny dołączyła także zdolna juniorka z MKS-u Sambor, 17-letnia obrotowa, Wiktoria Nobis, która już zdążyła się pokazać z dobrej strony podczas Turnieju o Puchar Starosty Tczewskiego.

Głównym akcentem przygotowań do sezonu był właśnie wyżej wspomniany turniej, w którym Samborzanki ustąpiły miejsca jedynie pierwszej drużynie SMS-u Płock, w składzie którego jest wiele reprezentantek Polski juniorek. Sztab szkoleniowy w osobach Adriana Kondraciuka oraz Justyny Domnik wypowiadał się bardzo pozytywnie na temat postawy zawodniczek. Oprócz turnieju, rozegraliśmy także kilka sparingów z drużynami z Gdyni oraz Kościerzyny.

Dzisiejsze rywalki – MKS PR Urbis Gniezno – w ubiegłym sezonie występowały w grupie B I ligi i zajęły w niej czwarte miejsce. Tczewscy kibice pamiętają jednak mecze z gnieźniankami sprzed dwóch sezonów. Były one bardzo emocjonujące i miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem, oczywiście ze szczęśliwym dla tczewianek zakończeniem. Szczególną uwagę zwraca skrzydłowa z Gniezna, Karolina Kasprowiak, w ubiegłym sezonie trzecia strzelczyni grupy B I ligi, rzuciła 99 bramek w 14 meczach. Mocnym punktem wielkopolskiej ekipy jest także doświadczona Joanna Sawicka.

Serdecznie zapraszamy na ten mecz, który z pewnością dostarczy kibicom wiele emocji. Pamiętajcie także o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego!