“Akcja inauguracja” zakończona sukcesem! – Samborzanki pokonały MKS PR Urbis Gniezno

W sobotę 26 września kibice w Tczewie mieli okazję obejrzeć inaugurację sezonu I ligi piłki ręcznej kobiet. Sambor podejmował drużynę typowaną na jednego z głównych rywali do zwycięstwa w całych rozgrywkach.

Pierwszą bramkę w sezonie 2020/2021 na tczewskim parkiecie zdobyła obrotowa, Agnieszka Siekańska. Pierwsze kilka minut to niezwykle wyrównany bój. Jeszcze w szóstej minucie meczu prowadziły zawodniczki z pierwszej stolicy Polski, kiedy to na prowadzenie 4:3 gnieźnianki wyprowadziła Marta Giszczyńska. Kolejne 10 minut to jednak piorunujący fragment w wykonaniu podopiecznych Adriana Kondraciuka i Justyny Domnik. Samborzanki w tym czasie zdobyły aż 8 bramek z rzędu, nie tracąc przy tym ani jednej. Dopiero Jagoda Linkowska w 17 minucie zdołała pokonać tczewską bramkarkę i rzucić piątą bramkę dla MKS-u PR Urbis. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się 7-bramkowym prowadzeniem Sambora (19:12).

Początek drugiej połowy nie zapowiadał późniejszego rozluźnienia w szeregach Samborzanek. Jeszcze w 44 minucie gry na tablicy widniał wynik 25:16 dla gospodyń. Następnie do głosu doszły jednak gnieźnianki i rzuciły się do odrabiania strat, głównie za sprawą wcześniej wspomnianej Jagody Linkowskiej oraz Mileny Kaczmarek, która swoje wszystkie 7 trafień zaliczyła w drugiej części spotkania. Na ich bramek ze strony tczewskiej odpowiadały głównie Patrycja Orzłowska-Brzoza oraz Magda Krajewska. Duże znaczenie miało także osiem otrzymanych kar 2-minutowych przez Samborzanki jedynie w drugiej połowie. Przewaga była jednak na tyle spora, że wystarczyła na spokojną obronę tego zwycięstwa i ostatecznie SPR Sambor Tczew pokonał MKS PR Urbis Gniezno 29:26.