Turniej Mistrzyń I ligi – Warszawa, 23.01.2021

Już w sobotę 23 stycznia w Warszawie nasze zawodniczki rozegrają mini-turniej w ramach przygotowań do rundy rewanżowej I ligi. Zmierzą się z gospodyniami – drużyną AZS AWF Warszawa oraz ekipa SPR-u Olkusz.

Z całą pewnością będzie to ciekawy turniej, w którym udział wezmą czołowe drużyny swoich grup pierwszoligowych. Gospodynie, czyli warszawskie “Akademiczki” zajmują 1 miejsce w swojej grupie, tylko z jedną porażką na koncie, którą ponieśli niespodziewanie z 4 kolejce z stołecznych derbach z Wesołą, a pokonały m.in. Varsovię czy Koronę Handball Kielce. Za to zawodniczki z Olkusza są wiceliderkami swojej grupy, ustępując jedynie liderującym Karkonoszom Jelenia Góra.

Samborzanki są podbudowane wygraną w ligowym meczu na szczycie z KS Kościerzyna, a turniej w Warszawie ma być ważnym sprawdzianem formy przed kolejnym ważnym meczem w pierwszej lidze. 9/10 lutego gramy na wyjeździe z MKS-em PR Urbis Gniezno. Miejmy nadzieję, że tczewianki wrócą z tarczą ze stolicy i będą później, w bojowym nastawieniu, przygotowywać się do rozgrywek ligowych.